4 медала за СКЛА „Добрич“ на турнира „Нови звезди“

22.05.2023 г. 09:45:32 ч.
/
Четири медала спечелиха състезателите на спортен клуб по лека атлетика „Добрич“ на международния турнир „Нови звезди“ в София.

На тласкане на гюле при мъжете шампион стана Христо Банков, а неговият треньор Галин Костадинов, който е и президент на клуба, зае второто място.

Двама представители на почетната стълбица от клуб „Добрич“ имаше и на хвърляне на чук при мъжете. Никола Михов спечели сребърен медал, а Живко Господинов – бронзов. Пред тях се класира единствено Валентин Андреев от "Черно море 2005" - Балчик.

В още две дисциплини Живко Господинов беше много близо до призовите места. На тласкане на гюле той завърши четвърти, като само 11 см. го разделиха от медала. На мятане на диск Живко Господинов също зае четвъртото място. В тази дисциплина десети се класира петият представител на СКЛА „Добрич“ на турнира – Георги Димов.