Начало >Добруджа >Общество

400 деца от СУ „Св. Климент Охридски“ оформиха българския флаг в чест на Трети март (ВИДЕО)

02.03.2020 г. 15:24:22 ч.
/
400 деца от СУ „Св. Климент Охридски“ оформиха българския флаг в чест на Трети март (ВИДЕО)
С флашмоб СУ „Св. Климент Охридски“ – Добрич отбеляза националния празник на България. В навечерието на деня на освобождението на страната децата от училището по изкуства образуваха в двора му надписа „3 МАРТ“ и огромен трибагреник. В мащабното патриотично събитие участваха 400 ученици - най-малките момичета и момчета в СУ „Св. Климент Охридски“, от 1 до 4 клас. Инициативата за провеждането му бе на учителите в начален етап.

„Трябва целенасочено да възпитаваме в децата отношение към националния празник на тази възраст. Това беше изключително добър начин те да запомнят датата“, смята директорът на училището Петя Георгиева.

„Преди няколко години отново направихме флашбом на същото място, като тогава оформихме картата на България. Всичко това е свързано с патриотичното възпитание, за което вички ние радеем и работим, за да я има България“, припомни заместник-директорът Валентина Борисова.

Репортаж на Димитър Узунов и Стефан Калев

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Времето на 22 юни
Времето на 22 юни
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Днес настъпва астрономическото лято
Днес настъпва астрономическото лято



Яндекс.Метрика