Начало >Добруджа >Общество

470 случая на COVID-19 са регистрирани в областта миналата седмица. 26 са медицински лица

23.11.2020 г. 14:55:07 ч.
/
470 случая на COVID-19 са регистрирани в областта миналата седмица. 26 са медицински лица
За изминалата седмица в област Добрич са регистрирани общо 470 случая на COVID-19, информира Регионална здравна инспекция.
26 от положителните резултати са на медицински персонал (3 лекари, 12 медицински сестри, 2 фелдшери, 8 санитари, 1 рехабилитатор). От Здравната инспекция съобщават, че през изминалата седмица с положителни проби за заболяването са 14 учители, 2 помощник-възпитатели; 4 лица персонал в детски ясли и трима ученици.
В следствие на положителни резултати под карантина са поставени учениците от - трети „а“ клас от СУ Йордан Йовков в гр. Тервел; учениците от трети и четвърти класове в ОУ с. Спасово, общ. Ген. Тошево; учениците от първи „б“ клас в ОУ Антим първи гр. Балчик; децата от една група в ДГ Знаме на мира, гр. Балчик; децата от ДГ в с. Божурово, общ. Добричка; децата от втора група в ДГ № 27 в гр. Добрич.
През изтеклата седмицата общият брой изследвани с PCR тестове за  COVID-19 лица от областта е 591. Общият брой карантинирани лица за областта - 639.
От потвърдените 470 случая през седмицата, 47 са хоспитализирани, от  тях 6 в ОАИЛ, информират от РЗИ.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Времето на 25 юни
Времето на 25 юни
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика