50 000 души се събраха на бдение в Орландо

20.06.2016 г. 09:27:57 ч.
/
50 000 души се събраха на бдение в Орландо
Около 50 000 души участваха в бдение в американския град Орландо, предадоха световните информационни агенции.
Със запалени свещи те почетоха паметта на жертвите на Омар Матийн. Прочетени бяха имената на загиналите. 
Припомняме, че Матийн нахлу в гей клуб "Пулс" и уби 49 души. По-късно той бе ликвидиран от полицията. 
Мотивите му първоначално бяха обяснени с хомофобия и ислямизъм. Появиха се обаче твърдения, че самият той е с хомос*ксуална ориентация и е бил комплексиран от това. 
Подобни бдения се проведоха в Германия, Индия, Мексико, Португалия и други държави. 
Междувременно, правосъдният министър на САЩ Лората Линч обяви, че ще бъде оповестен част от разговора между Матийн и полицията. След клането в клуба и преди да бъде убит, той е преговарял с униформените. 
По думите й, проучва се всичко около личността на убиеца, за да бъдат предотвратени бъдещи подобни трагедии. 
Снимка:www.hiiraan.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин



Яндекс.Метрика