60 мигранти се сбиха в шведски лагер за бежанци

15.04.2016 г. 12:12:20 ч.
/
60 мигранти се сбиха в шведски лагер за бежанци
60 човека се сбиха и предизвикаха масови безредици в лагер за бежанци в гр. Буден, Северна Швеция, съобщава местният вестник NSD, цитиран от РИА "Новости". 15 от настанените в лагера били особено агресивни, твърди представителят на полицията Томас Шеуфеле. Според него съобщението за безредиците е постъпило в 9.00 ч. (българско време). Сигналът е подаден от служители в приюта, които били принудени от мигрантите да напуснат сградата. Пристигналите полицаи установили, че сбиването е започнало между двама мъже, а по-късно е станало масово. Полицията е задържала един от побойниците, който е бил в нетрезво състояние. Той е много агресивен, изясняваме дали е пиян или е под въздействието на наркотици, разказва полицейският източник. След намесата на униформените редът е бил възстановен, а служителите са се върнали на работните си места.  Безредиците в приюта не са за първи път. Полицията се е намесвала няколко пъти през зимата, за да установява ред. Последното сбиване е било в средата на март и в него са участвали 40 мигранти, припомня вестникът. 
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика