Начало >Добруджа >Общество

60 първолаци влязоха в класните стаи на СУ "Димитър Талев" (ВИДЕО)

15.09.2025 г. 09:53:15 ч.
/
60 първолаци влязоха в класните стаи на СУ "Димитър Талев" (ВИДЕО)
По традиция празничният първи учебен ден в СУ „Димитър Талев“ започна в 9.00 ч. под звуците на химна на Република България и на учебното заведение. Поздравления към всички присъстващи ученици, учители, родители и гости поднесе новият директор на училището Велимира Проданова. Първокласниците в СУ „Димитър Талев“ тази година са 60. Те са разпределени в три паралелки.
 
В момента тече ремонт на четвъртия етаж в училището, където се изгражда СТЕМ център. Обновяват се седем кабинета. От тази година училището ще има и паралелка „Програмист на роботи“, която е единствена в областта. Поздравявам всички учители, ученици, служители. Нека новата учебна година бъде здрава, успешна и ползотворна, пожела директорът.
 
Сред гостите на събитието бяха Красимир Милков –началник отд. „Образование и култура” в Община град Добрич, Здравка Добруджанска – старши експерт по организация на средното образоване в Регионално управление на образованието – Добрич, кап. III ранг Цветелин Гурков от Военно окръжие – Добрич, Калина Георгиева – директор на ДГ № 26 „Звънче”, Кремена Георгиева – председател на училищното настоятелство на СУ „Димитър Талев”.

Репортаж на Кристиян Иванов и Михаил Михов

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
С ремонт за над 2.5 млн. евро Домът за стари хора в Добрич е напълно модернизиран (ВИДЕО)
С ремонт за над 2.5 млн. евро Домът за стари хора в Добрич е напълно модернизиран (ВИДЕО)
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич



Яндекс.Метрика