Начало >Добруджа >Общество

80-годишна жена с COVID-19 издъхна в МБАЛ-Добрич. Няма нови хоспитализирани

05.08.2020 г. 11:23:45 ч.
/
80-годишна жена с COVID-19 издъхна в МБАЛ-Добрич. Няма нови хоспитализирани
За последното денонощие в Единната информационна система има регистрирани 27 отрицателни резултата на жители на област Добрич за коронавирус. Директорът на Регионална здравна инспекция и секретар на Областния координационен щаб д-р Светла Ангелова заяви, че от тези 27 отрицателни резултата 23 са на хора, излизащи от изолация и това означава, че те са се излекували от заболяването. По отношение на новорегистрираните 10 нови пациенти д-р Ангелова поясни, че се касае за трима мъже на възраст от 32 г. до 43 г. и 7 жени на възраст от 25 г. до 61 г. Всички те са изследвани по собствено желание. От новоустановените лица няма хоспитализирани. Поставени са на домашно лечение и изолация, като в рамките на деня тече епидемиологичното проучване и се установяват контактните им лица.
                Жена на 80 г. е загубила битката с болестта и е починала, съобщи още д-р Ангелова. Тя е била на лечение в Отделението по анестезия и интензивно лечение в МБАЛ Добрич. Жената е имала хронично белодробно заболяване.
Източник:Областна администрация

Коментирайте
Подобни новини
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Национален протест за достойно майчинство ще се проведе  на 1 юли в Добрич
Национален протест за достойно майчинство ще се проведе на 1 юли в Добрич
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Безплатни консултации и информационни материали  в Добрич в Деня за борба с наркотиците
Безплатни консултации и информационни материали в Добрич в Деня за борба с наркотиците



Яндекс.Метрика