Начало >Добруджа >Общество

9 от новорегистрираните пациенти с положителен резултат за коронавирус са хоспитализирани

29.07.2020 г. 15:24:23 ч.
/
9 от новорегистрираните пациенти с положителен резултат за коронавирус са хоспитализирани
18 лица са с положителен резултат от проведено изследване за заразяване с коронавирус от област Добрич днес, сочат данните на Единния информационен портал. Секратарят на Областния координационен щаб и директор на Регионална здравна инспекция д-р Светла Ангелова съобщи, че от новорегистрираните 18 пациенти 12 са жени на възраст от 26 г. до 70 г., а останалите 6 лица са мъже на възраст от 31 г. до 69 г. Пет от жените са настанени за лечение в болници – по една в УМБАЛ Св”. Марина” – Варна, МБАЛ – Шумен и 3 в МБАЛ Добрич. От мъжете хоспитализирани са четирима – всички в МБАЛ – Добрич. Поставените на домашно лечение и изолация пациенти са общо деветима – седем жени и двама мъже.
От началото на юли досега с последно регистрираните в системата 18 пациенти общият брой на заболелите на територията на област Добрич е 208 лица при 231 лица заболели от началото на възникване на епидемията през март до момента, каза д-р Ангелова. Тя заяви още, че за периода 01-27 юли т.г., вкл., регистрираните заболели в областта са 19 души, а в областния център – град Добрич – 171 лица.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика