Агнето в магазина – 14 лв., овцевъди го продават за 4,50 лева

04.04.2017 г. 09:20:16 ч.
/
Агнето в магазина – 14 лв., овцевъди го продават за 4,50 лева
25 лв. ще бъде загубата от едно продадено агне, сочат изчисленията на родните фермери, които са принудени да продават животните на изключително ниски цени и тази година.
От години евтиният внос на месо от съседни държави поставя бранша на колене. За сметка на това за крайния потребител в магазина българското месо ще струва средно между 12 и 14 лева за килограм.
От години Красимир Бурмов се занимава с отглеждането на овце и агнета. В момента в стопанството му в дряновското село Руня има 1000 животни, разказва Bulgaria ON AIR. Заради евтиния внос на месо и тази година той ще е принуден да продава стоката си за 4,50 на килограм.
Ако заповедта на служебния министър на земеделието за спирането на допълнителните средства, с които се подпомага бранша, влезе в сила, той ще бъде унищожен.
Снимка:miau.bg
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика