Албанка, не българка посегнала на лебеда Джордж

11.03.2016 г. 12:37:56 ч.
/
Албанка, не българка посегнала на лебеда Джордж
Не българка, а албанка се оказа туристката, която едва не уби лебед край Охридското езеро, опитвайки да се снима с него.
Това уточни пред "България Днес" Огнен Степенович, редактор от македонския вестник "Вечер". Вестникът пръв разпространи снимки на дърпащата лебеда жена.
Малко по-късно македонски и британски медии написаха, че туристката е българка и полицията я издирва.
"Получило се е огромно недоразумение. Когато ние от "Вечер" пуснахме информацията, никъде не сме писали, че жената е българка. Докато фотографът ни е снимал, наоколо е имало групи туристи от България и Албания. Понеже не бяхме сигурни откъде е жената, написахме, че е от съседна страна. После разбрахме, че е албанка, но междувременно - неизвестно по какви причини, другите медии бяха решили, че е българка", обясни Огнен Степенович. 
Той допълни, че лебедът Джорд въпреки преживяната тежка травма на крилото си ще се възстанови.
Снимка:lifebg.net
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика