Начало >Добруджа >Култура

Ансамбъл Добротица участва в събора "Петровска китка"

24.06.2017 г. 08:24:31 ч.
/
Ансамбъл Добротица участва в събора "Петровска китка"
За Велики Преслав отпътува рано тази сутрин Ансамбъл „Добротица” .Главният художествен ръководител Александър Александров съобщи за радио Добруджа, че днес и утре танцьорите ще участват в събор „Петровска китка”. Днес и утре на сцените край старата столица ще мерят сили състави от цялата страна. Фолклорен събор „Петровска китка” е с конкурсен характер. Изпълненията се оценяват от компетентно жури в състав: ас. д-р Бинка Добрева  -  народна певица и преподавател – Председател на журито и членове: Любчо Василев - член на Съюза на българските музикални и танцови дейци, хореограф на Професионален танцов ансамбъл „Мизия” – гр. Търговище и гл. ас. д-р Евгения Грънчарова от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към Българската академия на науките.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект



Яндекс.Метрика