Антисемит нападна синагога в САЩ, има убит и ранени

28.04.2019 г. 10:35:05 ч.
/
Антисемит нападна синагога в САЩ, има убит и ранени
Американец с антисемитски възгледи откри стрелба в синагога в Калифорния в събота като уби една жена и рани трима, съобщи полицията. Джон Иърнест е 19-годишен и преди нападението е публикувал в социална мрежа открито писмо, в което обявява, че е вдъхновен за действията си от избиването на 50 души в джамии в Нова Зеландия и смъртоносното нападение срещу синагога в Питсбърг миналата година.
Той е заловен от полицията северно от Сан Диего. Президентът Доналд Тръмп написа в "Туитър", че изглежда това е "престъпление от омраза".
Иърнест открил стрелба, докато в храма е имало служба и хората са празнували Песах. Нападението идва половин година, след като в най-кръвопролитното антисемитско престъпление в новата история на САЩ в Питсбърг бяха убити 11 души.
Нападателят е бил разследван във връзка с палеж срещу джамия миналия месец. В синагогата на движението Шабад той е използвал автоматично оръжие от типа AR-15.
Снимка:www.redstate.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика