Начало >Добруджа >Общество

АПИ: Предприети са действия за освобождаване на служителя, шофирал след употребата на алкохол

22.04.2026 г. 13:27:59 ч.
/
АПИ: Предприети са действия за освобождаване на служителя, шофирал след употребата на алкохол
Предприети са действия за освобождаване на служителя от Областно пътно управление - Добрич, заловен при проверка от „Пътна полиция“ да шофира след употреба на алкохол. Трудовите му правоотношения ще се прекратят според разпоредбите на Кодекса на труда. Това съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Ръководството на Агенцията не толерира неспазването на правилата за движение по пътищата и вътрешните правила за поведение на служителите в държавната пътна администрация и ще приложи стриктно разпоредбите на нормативната уредба, се казва още в съобщението на АПИ.
 
Припомняме, вчера служител на Агенция „Пътна инфраструктура“ е задържан в Балчик, след като е установен да шофира с висока концентрация на алкохол, съобщиха от ОД МВР-Добрич.
На 21 април около 15:45 часа е спрян за проверка лек автомобил „Дачия“, собственост на агенцията, управляван от 54-годишен мъж, служител на институцията. При извършената проверка за употреба на алкохол с техническо средство е отчетена концентрация от 1,98 промила.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика