АТЛЕТИКА: Галин Костадинов с пореден медал от Национален шампионат – 26 години след първия

01.07.2024 г. 13:13:15 ч.
Президентът и старши треньор на СКЛА „Добрич“ Галин Костадинов за пореден път даде пример за спортна дисцплина и дълголетие на по-младите състезатели в сектора за тласкане на гюле. Костадинов спечели бронзов медал от Националния шампионат за мъже и жени във Велико Търново – 26 години, след като е спечелил първия си медал при мъжете.

Очаквано, почетната стълбица бе окупирана изцяло от състезателите на СКЛА „Добрич“. Шампион стана Тодор Петров, а втори се нареди Христо Банков. Общо 29 бяха участниците в тласкането на гюле на Националния шампионат на стадион „Ивайло“ на 29 и 30 юни.

СКЛА „Добрич“ спечели два медала и в хвърлянето на чук. Никола Михов се нареди втори, а Живко Господинов – трети.

Галин Костадинов изрази съжаление, че Мариела Маркова е пропуснала да вземе медал, класирайки се за двата финала – на гюле и диск. Макар че е още във възрастовата граница за старша възраст, Маркова е показала, че е много близо до най-силните жени в двете дисциплини.