АТЛЕТИКА: Ивайло Петров от СКЛА „Добрич“ с личен резултат в мятането на диск на Националния шампионат

01.07.2024 г. 13:11:41 ч.
Състезателят на СКЛА „Добрич“ Ивайло Петров спечели златен медал в мятането на диск на Националния шампионат по лека атлетика за момичета и мочета до 16 години, който се проведе на 28 и 29 юни на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Петров изпрати диска на 52.10 метра – негов личен резултат, а следващата му цел е националния рекорд.

Ивайло Петров се качи още веднъж на почетната стълбица – класирайки се трети в тласкането на гюле.

СКЛА „Добрич“ участва с 4 момчета и 2 момичета в състезанието. Кристияна Радинова се класира на 5-о място в мятането на диск, а Кристиана Георгиева остана 8-а. При момчетата Кристиан Савов се класира пети в тласкането на гюле.

„Много съм доволен от представянето на всички. Благодаря на състезателите, както и на всички, които ни помагат за подготовката и участието в състезанията“, заяви за медийна група „Добруджа“ президентът и старши треньор на СКЛА „Добрич“ Галин Костадинов.