Начало >Добруджа >Култура

Балчик и Добрич се включват в инициативата "България пее"

11.04.2016 г. 10:18:57 ч.
/
Балчик и Добрич се включват в инициативата "България пее"
Състави от 32 града се включват с концерти в инициативата "България пее". Поводът е 90 години от основаването на Българския хоров съюз. В рамките на три дни – 15,16 и 17 април, 147 певчески състава с около 3500 хористи от страната ще се присъединят към инициативата. Сред градовете, които участват са Балчик и Добрич. 
БАЛЧИК ПЕЕ ще се проведе на 15 и 16 април, съобщи в ефира на радио „Добруджа“ диригентът на хор „Черноморски звуци“ д-р Валентина Георгиева. На 15 април от 14.00 часа  ще се състои финалният етап от Общинския конкурс "Моята България". Очаква се около 350 пеещи деца ще се присъединят към инициативата. На 16 април от  11.30 часа в Градината на боговете в „Двореца“ ще има хоров Хепънинг. Със свои изпълнения ще се включат 17 певчески формации с над 300 изпълнители  от различни възрасти. 
В Добрич „България пее“ ще бъде отбелязана с концерт на 16 април, от 18.00 часа, в Огледална зала „Нели Божкова“. Освен домакините от детски хор „Маестро Захари Медникаров“, ще участват възпитаници на музикална къща „Катлин“ Добрич и хорови състави от Русе, Свищов и Хасково.
Източник:Радио ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Мила Чеварганова  един от гласовете  на "Зонели" ви кани на концерт (ЧУЙТЕ)
Мила Чеварганова един от гласовете на "Зонели" ви кани на концерт (ЧУЙТЕ)
Традицията продължава: Добрич отбелязва Международния ден на джаза с концерт (ВИДЕО)
Традицията продължава: Добрич отбелязва Международния ден на джаза с концерт (ВИДЕО)
Атанаска Георгиева  представя втората си поетична книга на 7 май в галерията
Атанаска Георгиева представя втората си поетична книга на 7 май в галерията
Стефани Христова и Арман Али за подкаст формата като мост между млади и възрастни (ВИДЕО)
Стефани Христова и Арман Али за подкаст формата като мост между млади и възрастни (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика