Бан Ки-Мун иска да види жена начело на ООН

16.08.2016 г. 09:13:33 ч.
/
Бан Ки-Мун иска да види жена начело на ООН
Генералният секретар на ООН Бан Ки-Мун заяви, че лично той би искал да види жена начело на организацията за първи път от основаването й преди повече от 70 години. Това съобщава Асошиейтед прес.
В момента има 11 кандидати, борещи да наследят Бан Ки-Мун – 6 мъже и 5 жени, сред които е и българката Ирина Бокова.
„Имаме много изявени и видни жени лидери в националните правителства или други организации или дори бизнес общности, политически общности, културния и всеки аспект от нашия живот. Няма причина да няма в ООН”, коментира Бан Ки-Мун.
Генералният секретар заяви, че решението не зависи от него – то зависи от 15-членния Съвет по сигурността, който трябва да препоръча кандидат на 193-членната Генерална Асамблея за одобрение.
Снимка:prosectra.com
Източник:Segabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика