БАСКЕТБОЛ: „Ънстопабъл“ навакса 19 точки пасив за третата победа за сезона в А група

30.01.2023 г. 10:06:52 ч.
/
Баскетболен клуб „Ънстопабъл“ направи впечатляващ обрат и спечели гостуването си на „Светкавица“, след като изоставаше с 19 точки. В мач от десетия кръг на мъжката А група гостите от Добрич спечелиха с 82:75. В основата на успеха бе поредният много силен мач на капитана Петър Демирев, който записа 22 точки, 6 борби и 6 асистенции.

След първата четвърт „Светкавица“ водеше с 31:20. След това домакините отбелязаха още 8 поредни точки и достигнаха до аванс от 19 точки. Това обаче амбицира черно-жълтите до краен предел и те ясно показаха, че са дошли за победата. В края на третата четвърт добричлии поведоха с една точка, след което преднината им продължи да се увеличава и те напълно контролираха развоя на срещата в оставащото време.

Най-резултатен за „Ънстопабъл“ бе Петър Демирев с 22 точки. Кирил Кънев отбеляза 16, Кирил Кирилов – 12, Георги Арнаудов и Калоян Паскалев – по 9, Константин Тодоров и Валери Вълчев – по 6, а Атанас Йорданов – 2, като той се отличи с най-много борби – 7.

Така с 3 победи и 7 загуби „Ънстопабъл“ заема петото място в зона Изток на мъжката А група.
Снимка:Bulgarian Basketball League