БАСКЕТБОЛ: „Ънстопабъл“ отново зарадва публиката в Добрич с победа в А група (ВИДЕО)

21.11.2022 г. 10:37:56 ч.
/
В среща от петия кръг на зона Изток на мъжката А група „Ънстопабъл“ победи „Светкавица“ (Търговище) с 65:58 в Добрич. Това бе трети пореден спечелен домакински мач за черно-жълтите от април насам и така зала „Добротица“ затвърди реномето си на непревземаема крепост.

Двата отбора изиграха оспорван двубой, в който интригата се запази до последната минута. До средата на третата четвърт резултатът премина през 13 смени на водачеството и 3 изравнявания. Серия от 11 поредни точки изведе „Ънстопабъл“ с 41:31, а най-голямата преднина дойде при 49:37. Постепенно в последната четвърт гостите намалиха пасива си и минута преди края изоставаха само с 3 точки, но два коша на домакините в оставащото време отново увеличиха аванса на добричлии.

Най-резултатен за „Ънстопабъл“ бе Кирил Кънев с 19 точки. Преслав Димов отбеляза 18, капитанът Петър Демирев – 8, Атанас Йорданов – 7, Симеон Симеонов и Кирил Кирилов – по 5, а Константин Тодоров – 3.

С най-много борби за домакините се отличиха Кирил Кирилов и Петър Демирев – по 9. Капитанът на „Ънстопабъл“ е начело и по още един показател – най-много асистенции, с 5.

Това бе първата победа за сезона за добричлии в А група и след нея отборът заема петото място сред шестте тима в зона Изток. Вчера в зала „Добротица“ се изиграха още два мача, като лидерът „Шоутайм“ (Варна) продължи победната си серия срещу „Шумен А“, а Икономически университет – Варна надигра „Черно море А“ и така студентите са втори с 4 победи и 1 загуба.

Ден по-рано и дублиращият състав на „Ънстопабъл“ записа победа в Б група – над „Спортбаскет“ (Генерал Тошево) със 76:61, като кръгът се игра във Варна. Най-резултатен за добричлии бе 18-годишният Симеон Симеонов с 20 точки, 15-годишният Добромир Шерингов записа 12, а 14-годишният Георги Арнаудов – 10. Вторият отбор на „Ънстопабъл“ е съставен основно от юноши от школата на клуба. Дубълът на добричлии заема седмо място сред 10 участници в зона Изток с 2 победи и 4 загуби от началото на първенството.