БАСКЕТБОЛ: „Ънстопабъл“ победи ИУ-Варна в пряка битка за четвъртото място

07.04.2024 г. 17:50:32 ч.
/
В пряка битка за четвъртото място през редовния сезон в зона Изток на мъжката А група „Ънстопабъл“ победи Икономически университет – Варна в залата на висшето училище с 80:71.

След първата четвърт резултатът бе равен – 21:21, а на почивката гостите от Добрич водеха с 41:38. Разликата от 3 точки се запази и след третата четвърт, но със силни последни 10 минути жълто-черните увеличиха преднината си и спечелиха убедително с 9 точки разлика.

По 17 точки за победата отбелязаха капитанът Петър Демирев и Пламен Русков. 15-годишният Георги Арнаудов наниза 4 тройки и завърши с 15 точки. Кирил Кънев отбеляза 13, а Кирил Кирилов – 11. 16-годишният Калоян Георгиев изигра много силен мач, като записа 7 точки и 7 борби.

Така „Ънстопабъл“ вече има 5 победи, докато Икономически университет – Варна остава с 3. Четвъртата позиция е важна, защото дава домакинско предимство в първия кръг на плейофите.

До края на редовния сезон „Ънстопабъл“ има един домакински мач срещу „Черно море Викудха“.
Снимка:Bulgarian Basketball League