Бензинът поевтиня с още 3 стотинки

10.11.2014 г. 07:40:00 ч.
/ ИА Добруджа
Бензинът поевтиня с още 3 стотинки
Под 2,40 вече е и цената на дизела.
Масовият бензин А-95 в почивните дни падна до 2,30 лв. за литър, показа проверка на „Монитор”. Под 2,40 вече е и цената по колонките на дизела. В последните 36 месеца в България не е имало толкова евтини течни горива, отчита статистиката. Добрата новина за българските потребители е следствие от продължаващия спад на котировките на петрола на световните пазари. Цената на брента с доставка през декември спадна трайно под 83 долара за барел на фона на продължаващия ръст в курса на долара. От началото на лятото досега цените на черното злато спаднаха с 25 процента. Рязкото поевтиняване на нефта се обяснява най-вече с ожесточената конкуренция между ОПЕК и САЩ. С революцията на добива от шисти Щатите се превърнаха в най-големия производител на течни горива. През първото тримесечие на годината дневният добив в САЩ надхвърли 11 милиона барела спрямо 10,53 млн. в Русия и 9,45 млн. в Саудитска Арабия.

Източник:Novini.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика