Биопроизводители готвят протести заради неизплатени субсидии

15.05.2018 г. 12:16:41 ч.
/
Биопроизводители готвят протести заради неизплатени субсидии
Биопроизводителите подготвят протест пред Министерството на земеделието. Причината е, че голяма част от тях не са получили европейските средства, които им се полагат по Програмата за развитие на селските райони, съобщи БНР. От Националната биоасоциация обявиха, че според тях чиновниците носят вина за липсата на средства и Министерството на земеделието е съучастник в източването на европейски пари.
Три са европейските мерки, по които се финансира биопроизводството, припомня председателят на биоасоциацията Слави Трифонов. Две от тях са в новия програмен период.
Той припомня, че след множеството протести с ведомството е било постигнато споразумение, според което само сертифицираните биологични производители да имат право да кандидатстват под условие – ако има пари. Всички нови биопроизводители нямат право да кандидатстват.
Всички биопроизводители, които бяха принудени да подпишат декларация под условие, преди няколко дена получихме писмо от Държавен фонд "Земеделие", че няма да им бъдат изплатени агроекологичните и биологичните плащания по тези 3 мерки за 2017 година, съобщи Трифонов.
"Сега установихме, че през тази една година от страна на Министерството не са си мръднали пръста да осигурят средства по тези 3 мерки", коментира той пред държавното радио.
Според него тази ситуация ще откаже много хора да произвеждат чиста продукция.
Снимка:www.biofruitservice.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Месечната инфлация е 0.8%
Месечната инфлация е 0.8%
Кметът на Бургас уверява, че няма да има космически цени на "Евровизия"
Кметът на Бургас уверява, че няма да има космически цени на "Евровизия"
6203 пенсии са запорирани заради дългове
6203 пенсии са запорирани заради дългове
Трима обвиняеми след акцията срещу „Кръв и чест“ в Пловдив, сред тях баща и син
Трима обвиняеми след акцията срещу „Кръв и чест“ в Пловдив, сред тях баща и син



Яндекс.Метрика