Бившият премиер на Малайзия е обвинен в кражба на стотици милиони долари

28.08.2019 г. 12:48:31 ч.
/
Бившият премиер на Малайзия е обвинен в кражба на стотици милиони долари
Бившият премиер на Малайзия Наджиб Разак е обвинен за присвояване на средства от сметките на държавния инвестиционен фонд 1MDB. С помощта на личния си представител там е отклонил стотици милиони долари, които е превел в личните си сметки, съобщава „The Star”.
Финансистът Лоу Тек Джо, известен като Джо Лоу е разработил и осъществил схемата за източване на средства от фонда и разпределянето им в личните сметки на участниците в схемата.
Според обвиненията на прокуратурата, „тези двама души (бившият премиер и финансистът) са действали като един”.
По делото за кражба на средства от фонд 1MDB са повдигнати обвинения на бившия министър-председател Наджиб Разак, на финансиста Джо Лоу и на близки до бившия премиер сътрудници. В момента Джо Лоу се укрива от правосъдието.
Междувременно прокуратурата връчи на съда материали по друго дело на Наджиб Разак, свързано с присвояване на средства от инвестиционната компания SRC, занимаваща се с инвестиции вътре в страната и в чужбина, в това число Монголия и Индонезия.
Снимка:www.ft.com
Източник:kanal3.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика