Близо сто полковници станаха генерали снощи в Турция

29.07.2016 г. 12:31:41 ч.
/
Близо сто полковници станаха генерали снощи в Турция
Близо сто полковници са били произведени в чин генерал или адмирал на заседанието на Висшия военен съвет на Турция вчера, а 48 генерали са били пенсионирани, предадеагенция "Ройтерс", цитирана от БТА.
Висшият военен съвет обаче реши да остави началника на Генералния щаб на въоръжените сили генерал Хулуси Акар на поста му, както и командващите трите рода войски. Решенията на съвета бяха ратифицирани от президента Реджеп Тайип Ердоган.
В съобщение, качено на сайта на въоръжените сили, наред с произвеждането на 99 полковници в чин генерал и адмирал, се съобщава и за повишенията на 16 генерали и адмирали и за удължаването с една година на длъжностните мандати на 20 генерали и адмирали. В изявлението не се споменава опита за преврат.
Сред дребните промени във висшето командване са назначаването на заместник-началника на ГЩ ген. Яшар Гюлер за командващ на жандармерията и заемането на неговото място като втория човек във въоръжените сили на командващия престижната Първа армия ген. Юмит Дюндар, съобщи вчера говорителят на турския президент.
Снощи CNN Turk съобщи, че президентът Реджеп Ердоган иска Националната разузнавателна агенция и началникът на Генщаба на турската армия може да преминат под негово ръководство. В момента те са подчинени на премиера.
От неуспешния опит за преврат в нощта на 15 срещу 16 юли сазадържани повече от 15 000 души. Сред тях са около 10 000 военни, от които близо 8000 очакват да бъдат изправени пред трибунал.
Снимка:static.pulse.ng
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
САЩ са изнесли рекордни количества петрол и петролни продукти
САЩ са изнесли рекордни количества петрол и петролни продукти
Мощно земетресение в района на остров Крит
Мощно земетресение в района на остров Крит
Путин все още не е решил дали да участва в срещата на Г-20 в САЩ
Путин все още не е решил дали да участва в срещата на Г-20 в САЩ
ЕС окончателно одобри заема от 90 млрд. евро за Украйна
ЕС окончателно одобри заема от 90 млрд. евро за Украйна



Яндекс.Метрика