Boeing губи $1 млрд. заради кризата със 737 MAX

24.04.2019 г. 17:21:06 ч.
/
Boeing губи $1 млрд. заради кризата със 737 MAX
Печалбата на Boeing се срина с 21 процента през първите три месеца на годината заради кризата, която доведе до спирането на полетите на най-добре продаващите се самолети на компанията 737 MAX, информира Money.bg.
През тримесечието печалбата пада до $2,15 милиарда, при $2,48 милиарда година по-рано, а продажбите намаляват с два процента до $22,92 милиарда.
По време на представянето на резултатите от Boeing заявиха, че кризата със свалените 737 MAX е струвала на компанията около $1 милиард повишени разходи през трите месеца. Заради двете катастрофи и мерките след тях производството на самолетите се е оскъпило. Част от средствата са вложени и в усилията за поправяне на програмното обезпечение на машините, което може би е довело до смъртта на общо 346 души.
Анализатори, цитирани от The Wall Street Journal, изчисляват, че кризата може да струва на Boeing до $3 милиарда, като в тази сума са включени обезщетения за семействата на загиналите, както и на авиолиниите и доставчиците.
Компанията обяви още, че е постигнала прогрес при създаването на софтуерна поправка, която да реши проблема.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика