Бой между машинисти причинил жп трагедията в Кайро

28.02.2019 г. 09:41:55 ч.
/
Бой между машинисти причинил жп трагедията в Кайро
Бой между двама машинисти е станал причина за трагедията на централната гара "Рамзес" в египетската столица Кайро, отнела живота на 25 души, съобщава АП.В сряда там влак избухна в пламъци. По данни на властите локомотив се е блъснал в буфер в края на релсите, което е предизвикало силна експлозия и пожар. Поне 47 души са ранени, много от които са в критично състояние.Главният прокурор на Египет Набил Садик съобщи, че разследващите са установили, че водачът на локомотива е слязъл и се е сбил с друг машинист, блокирал пътя му. Той обаче напуснал машината, без да дръпне спирачката, заради което локомотивът е потеглил, набрал е скорост, блъснал се е в железобетонната преграда и е избухнал.Машинистът е арестуван и разпитан, а заради инцидента подаде оставка министърът на транспорта Хешам Арафат.
Снимка:www.chernomore.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика