БОКС: Стойка Петрова на финал за Купата на Европейския съюз

06.07.2013 г. 07:26:00 ч.
/
Добричлийката Стойка Петрова се класира на финала на турнира за купата на Европейския съюз, който се провежда в Унгария. Състезателката на националния отбор, която в момента се боксира за клуб "Русе", на полуфинала в категория до 51 кг, е победила представителката на домакините Каталин Анксин. Във финалния мач, който ще се играе тази вечер, Стойка Петрова ще се изправи срещу олимпийската шампионка от Лондон Никола Адамс от Великобритания.
На Олимпиадата миналата година точно британката отстрани боксьорката от Добрич в четвъртфинала в категория до 51 кг.