БОКС: Светлана Каменова се класира на четвъртфинал на световното

21.03.2023 г. 16:05:45 ч.
/
Добричлийката Светлана Каменова се класира на четвъртфиналите на Световното първенство по бокс за жени в Ню Делхи, Индия. В категория до 57 килограма европейската вицешампионка преодоля по категоричен начин съпротивата на тайландката Нилаван Тачасеуп с 5:0 съдийска гласа.

Българката бе по-активната, търсеше през цялото време надиграването и успя да намери правилната дистанция, която да я изведе до победата.

Това е втора победа за нея в Ню Делхи, след като на старта тотално надигра Ея Чиауи от Тунис и реферът спря срещата в третия рунд.

В следващия кръг Светлана Каменова ще срещне действащата световна шампионка в категорията – Ю Тин Лин от Тайван.
Снимка:Българска федерация по бокс