Борисов обсъдил мигрантската криза с Меркел, Орбан и Вучич

09.09.2016 г. 09:05:52 ч.
/ ИА Добруджа
Борисов обсъдил мигрантската криза с Меркел, Орбан и Вучич
Министър-председателят Бойко Борисов е провел телефонни разговори с канцлера на Германия Ангела Меркел, с унгарския премиер Виктор Орбан и със сръбския министър-председател Александър Вучич. Това се вижда от съобщение на сайта на Министерски съвет.
С Меркел е обсъдена подготовката на срещата на държавните и правителствените ръководители на държавите-членки в Братислава на 16 септември. Основна тема на предстоящия форум ще бъде мигрантската криза в Европа и необходимостта от намиране на единно европейско решение.
ЕС и Турция трябва взаимно да решат проблемите си и всички държави солидарно да положат усилия за изпълнение на постигнатите до момента договорености и поети ангажименти, подчертал по време на разговора си с канцлера премиерът Борисов.
Във връзка със срещата на върха в Братислава министър-председателят Борисов и премиерът на Унгария Виктор Орбан се обединили, че в словашката столица трябва да се проведат дискусии за състоянието на ЕС на фона на излизането на Великобритания от съюза, както и все по-засилващата се миграционна вълна.
Борисов потвърдил тезата си, че ще настоява за общоевропейско решение и проява на истинска солидарност между държавите в Европа за разрешаването на проблема с мигранстката вълна и адекватна защита на външните европейски граници.
По покана на Борисов Виктор Орбан пристига на официално посещение в България на 13 и 14 септември. Двамата премиери ще направят обход на част от преградното съоръжение на българско-турската граница.
Мигрантската криза е била обсъдена и с министър-председателя на Сърбия Александър Вучич. Двамата били единодушни за необходимостта от увеличаване на двустранните комуникации и сътрудничество за запазване на сигурността и спокойствието на гражданите в двете държави.
По време на разговора двамата обсъдили и възможности за двустранното сътрудничество в областта на енергетиката и изграждането на интерконекторна връзка между Сърбия и България.
Снимка:www.bulgaria-news.bg
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Президентът: Въвеждането на еврото е последният жалон от интеграцията на България в ЕС - място, което ни се полага
Президентът: Въвеждането на еврото е последният жалон от интеграцията на България в ЕС - място, което ни се полага
Жена е загинала, а други двама души са пострадали при пожари в страната в последния ден на 2025 г.
Жена е загинала, а други двама души са пострадали при пожари в страната в последния ден на 2025 г.
Да сурвакаме за здраве
Да сурвакаме за здраве
Патриарх Даниил ще отслужи днес литургия и молебен за новата 2026 г. в катедралата „Св. Александър Невски“
Патриарх Даниил ще отслужи днес литургия и молебен за новата 2026 г. в катедралата „Св. Александър Невски“



Яндекс.Метрика