Борисов се завръща в Министерския съвет

04.05.2017 г. 08:42:38 ч.
/
Борисов се завръща в Министерския съвет
Днес лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов ще стане за трети път министър-председател на България.
Процедурите по встъпване в длъжност на правителството, което е коалиционно с "Обединени патриоти", ще започнат в 9 часа сутринта. Тогава, на "Дондуков" 2 кандидатът за министър-председател Бойко Борисов ще представи на президента Румен Радев своето предложение за структура и състав на Министерския съвет.
Държавният глава ще изпълни конституционните си задължения да предложи на Народното събрание да избере кандидата за министър-председател още същия ден.
Президентът ще присъства на заседанието на Четиридесет и четвъртото Народно събрание, на което ще бъдат избрани министър-председателят и членовете на Министерския съвет. 
След това Борисов и новият му кабинет ще отидат в Министерски съвет на "Дондуков" 1, за церемония по приемане на властта от служебния кабинет на Огнян Герджиков. Тя се очаква да започне към 13 часа.
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика