Борисов спря процедурата за магистрала "Хемус"

15.02.2016 г. 11:37:55 ч.
/
Борисов спря процедурата за магистрала "Хемус"
Премиерът Бойко Борисов е разпоредил на министъра на регионалното развитие Лиляна Павлова незабавно да предприеме мерки по прекратяване на процедурата за избор на изпълнители на строителството на магистрала "Хемус".
Това гласи съобщение от пресцентъра на Министерски съвет.
Според информацията Борисов е настоял за същото и пред Национална компания „Стратегически инфраструктурни проекти“ (НКСИП).
В края на миналата година стана ясно, че консорциуми, предвождани от фирми, свързвани с Делян Пеевски и Валентин Златев, ще строят автомагистралата.
Тогава стана ясно, че офертите на победителите надвишаваха почти два пъти прогнозната стойност, а държавата е елиминирала от конкурса кандидатите с най-ниските цени. Офертите за ремонта бяха отворени в неочаквано кратък срок, като НКСИП публикува крайното класиране на строителите на 60 км от магистрала "Хемус".
Така 500 млн. лв. щяха да отидат в консорцум на "ПСТ груп", а 300 млн. лв. - в "Джи Пи груп".
Магистрала "Хемус" е новия най-голям проект на втория кабинет "Борисов".
 
Източник:БФ Волейбол

Коментирайте
Подобни новини
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин
Издирват млада жена, изчезнала в Пирин
Издирват млада жена, изчезнала в Пирин
Министър Петрова: До два месеца очакваме резултат от преговорите с "Боташ"
Министър Петрова: До два месеца очакваме резултат от преговорите с "Боташ"
Делян Добрев напуска парламента. Отново
Делян Добрев напуска парламента. Отново



Яндекс.Метрика