Британският министър на труда подаде оставка

08.09.2019 г. 09:30:53 ч.
/
Британският министър на труда подаде оставка
Британският министър на труда и пенсиите Амбър Ръд напусна поста си и Консервативната партия поради разногласия с премиера Борис Джонсън, пише "Таймс", цитиран от БГНЕС.

Амбър Ръд обяви, че подава оставка от кабинета и напуска Консервативната партия заради „чистката", която извърши в партията Борис Джонсън и неговия „неуспех" да постигне сделка с ЕС. Министърът на труда и пенсиите се отказва, защото няма доказателства, че Джонсън наистина търси сделка с Европейския съюз, въпреки твърденията, че това е неговият приоритет.

В интервю за „Сънди Таймс" Ръд също атакува решението на премиера да изгони 21 ветерани на торите миналата седмица - включително бившите министри Кен Кларк и Филип Хамънд и внукът на Чърчил сър Никълъс Соумс. Той го определи като "нападение срещу приличието и демокрацията".

Тя обеща да се бори на следващите избори като „независим консерватор".

Оставката на Ръд, един от най-близките лични приятели на Джонсън в кабинета, ще бъде нов удар за премиера само 47 дни след неговото встъпване в длъжност. То идва едва седмица след решението на брат му Джо да напусне правителството.

Най-малко шестима министри от кабинета споделят мнението й и поне един все още обмисля дали да подаде оставка.
Снимка:www.cross.bg
Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района



Яндекс.Метрика