Българи бедстват на турско-иракската граница

01.01.2016 г. 13:33:03 ч.
/
Българи бедстват на турско-иракската граница
Десетина български шофьори бедстват на турско-иракската граница. Това съобщи Нова телевизия и уточни, че нашенците са блокирани вече 15-и ден. Запасите от храна на сънародниците ни са свършили. Българите превозвали стоки, но на излизане от Ирак границата с Турция била затворена.

От външно министерство съобщиха, че са запознати с проблема и търсят решение още от първия му ден. Българското посолство в Анкара прави всичко възможно шофьорите да бъдат освободени, уверяват от министерството. До външното министерство в Ирак е връчена нота още в сряда и се очаква разрешение на проблема.

 
Снимка:cdn.kmeta.bg
Източник:Kmeta.bg

Коментирайте
Подобни новини
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му



Яндекс.Метрика