Начало >Добруджа >Криминални

Българин ще плати глоба, защото е държал мобилен телефон по време на шофиране в Нидерландия

15.12.2021 г. 15:02:55 ч.
/
Българин ще плати глоба, защото е държал мобилен телефон по време на шофиране в Нидерландия
Състав на Окръжния съд в Добрич призна решение, издадено от  несъдебен орган в Нидерландия, с което на българския гражданин И.Б. е наложена финансова санкция в размер на 250 евро заради нарушение на разпоредбите за движение по пътищата.       Мъжът е глобен за това, че на 29 април 2021г., по време на шофиране е държал в ръка мобилен телефон. Санкцията е постановена с решение на Полицейско регионално звено Централен и Западен Брабант, област Бреда, влязло в сила на 18 юни 2021 година.
          Окръжният съд в Добрич прецени, че не са налице основания за отказ от признаване и изпълнение на чуждестранния акт и засегнатото лице следва да плати 488.95 лева, равностойни на наложената му в глоба от 250 евро.
          Решението на Окръжния съд подлежи на обжалване пред Апелативен съд - Варна в 7-дневен срок.
 
Източник:Пресцентър Окръжен съд

Коментирайте
Подобни новини
С фрактури, но без опасност за живота е жената, блъсната от автобус в Добрич
С фрактури, но без опасност за живота е жената, блъсната от автобус в Добрич
Мотоциклетист е пострадал при катастрофа по пътя между Каварна и Балчик
Мотоциклетист е пострадал при катастрофа по пътя между Каварна и Балчик
Жена е блъсната на булевард "Добруджа" в Добрич
Жена е блъсната на булевард "Добруджа" в Добрич
Водните аварии днес
Водните аварии днес



Яндекс.Метрика