Начало >Добруджа >Общество

Центърът за спешна медицинска помощ - Добрич получи още една нова линейка

09.12.2020 г. 09:39:47 ч.
/
Центърът за спешна медицинска помощ - Добрич получи още една нова линейка
Здравният министър връчи вчера ключовете на 20 нови оборудвани линейки, които тръгват за центровете за спешна медицинска помощ в страната.  Една от тях е за Центъра за спешна медицинска помощ – Добрич, като тя ще се използва за нуждите на филиала в Тервел. Линейките са част от големия инвестиционен проект „Подкрепа за развитие на системата за спешна медицинска помощ", по който ще бъдат доставени 400 линейки. До момента са предадени 260, центровете за спешна помощ предстои да получат още 140, от които 42 са високопроходими.
Големият инвестиционен проект за модернизация на спешната помощ е на стойност 163 897 815 лева и се реализира на територията на цялата страна, като, освен закупуването на 400 санитарни автомобила, са предвидени строителство, реконструкция, ремонт, преустройство и подобряване на достъпа в 237 обекта от системата на спешна медицинска помощ и 27 центъра за спешна медицинска помощ и разкритите към тях 170 филиала и 6 изнесени екипа.

снимка: Министерство на здравеопазването

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика