Чакането свърши. Добруджа подпечата завръщането си в родния елит с победа над Ловеч (СНИМКИ)

11.05.2025 г. 19:53:59 ч.
/
Чакането свърши. Добруджа подпечата завръщането си в родния елит с победа над Ловеч (СНИМКИ)
Добруджа спечели промоция за Първа лига, след като днес се наложи над Ловеч с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Втора лига, игран на стадион „Дружба“.  Така „жълто-зелените“ се завръщат в родния елит след 22 години. Последно добруджанци играха в А група през сезон 2002/03.

Милчо Ангелов пропусна да даде преднина на домакините, след като пропусна дузпа в средата на първата част. Ивайло Михайлов откри резултата с глава в 44-ата минута. Пет минути преди края на редовното време Румен Руменов подпечата победата с красиво попадение извън пеналта.

Радостта на стадиона бе пълна. Сред присъстващите на паметния за Добруджа мач, бяха кметът Йордан Йорданов и председателят на общинския съвет Красимир Николов.

С победата днес добричкият тим събра 79 точки, което със седем повече от третия Пирин, а до края на шампионата остават два мача. От тях ще зависи дали Добруджа ще завърши първи или втори в крайното класиране. В момента добруджанци имат преднина от две точки на върха, след като днес Монтана направи равен като домакин на Струмска слава.




Коментирайте
Подобни новини
Състезателят на "Добруджа 07" Ивайло Бориславов с титла от ДП по плажен волейбол U19
Състезателят на "Добруджа 07" Ивайло Бориславов с титла от ДП по плажен волейбол U19
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла



Яндекс.Метрика