Начало >Добруджа >Общество

Частно основно училище по системата на Мария Монтесори ще обучава деца от началото на учебната година (ВИДЕО)

25.07.2018 г. 17:04:12 ч.
/
Частно основно  училище по системата на Мария Монтесори ще обучава деца от началото на учебната година (ВИДЕО)
Четвъртото  в страната ни училище по системата Монтесори ще отвори врати в Добрич на 17 септември. Частно основно училище „Мария Монтесори”  ще приема ученици от първи до седми клас, каза за радио „Добруджа”  Петя Петрова- зам. директор на учебното заведение. 
Необходимостта от алтернатива за родителите,които желаят по-различен тип образование за своите деца, води до създаване на училището. Методът на Мария Монтесори  има своята 100 годишна история и се прилага в целия свят, допълва Петя Петрова.
В методиката на Монтесори детето с неговите възможности и способности се поставя в центъра на педагогическия процес.
С децата ще работят едни от най-добрите педагози в града, допълва Петя Петрова.Всички те ще преминат през допълнителни обучения и квалификации.
Интересът към новото учебно заведение е голям. На предвидената за 31 юли информационна среща се очакват около 30 родители, проявили интерес и пожелали друг вид обучение за своите деца.

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
РЗИ-Добрич с предписания до директорите на две детски градини заради високи температури в помещенията
РЗИ-Добрич с предписания до директорите на две детски градини заради високи температури в помещенията
Времето на 10 юли
Времето на 10 юли
 Иван Вазов е все така актуален, да помним уроците му
Иван Вазов е все така актуален, да помним уроците му
АНКЕТА: Какво мислят добричлии за въвеждането на еврото? (ВИДЕО)
АНКЕТА: Какво мислят добричлии за въвеждането на еврото? (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика