Начало >Добруджа >Общество

Четири линии на градския транспорт ще бъдат с променен маршрут на 24 и 25 май

22.05.2025 г. 15:22:45 ч.
/
Четири линии на градския транспорт ще бъдат с променен маршрут на 24 и 25 май
Община Добрич информира, че поради въведена временна организация на движението от Община гр. Добрич на 24.05.2025 г. и 25.05.2025г. в часовете от 17:00 до 20:00 ч. се променя маршрута на движение в посочените часове на следните автобусни линии от транспортната мрежа на града: 
Линия 4а – в посока на движение от Депо към Гробищен парк след спирка Исторически музей, продължава своето движение по бул. „25-ти Септември“ и спира на спирки „Хан Аспарух“, Стадион „Дружба“ и Спортна зала „Добротица“, след което продължава своето движение към Гробищен парк. Спирките, които няма да се обслужват в този часови диапазон са Батовска, Албенска Добротица, Шуменски Университет, ж.к. Добротица бл.37.
В посока на движение от Гробищен Парк към Депо маршрута на движение на автобуса се променя както следва: след спирка „Албенска Добротица“ завива надясно по ул. „Никола Петков" и завива наляво по ул. „Вардаr“. На кръстовището с бул. „Русия“ завива наляво и след това се включва отново в движението на бул. „25-ти Септември“. Спирките, които няма да се обслужват в посочения часови диапазон са:  „Батовска“ и Паметник „Хан Аспарух“.  
 Линия 8 – промяна на движението ще има в посока от магазин Практикер към Депо, а тя е както следва : След магазин Практикер продължава движението си към спирка Албенска Добротица след това завива надясно по ул. „Никола Петков“ и завива наляво по ул. „Вардар“. На кръстовището с бул. „Русия“ завива наляво и след това се включва отново в движението на бул. „25-ти Септември“. Спирките, които няма да се обслужват в този часови диапазон са Шуменски Университет, ж.к. Добротица 2, Стадион Дружба и "Хан Аспарух".
∙Линия 14 – промяна на движението ще има в посока от Дружба 1 към ДКЦ 2, а тя е както следва : след спирка Дружба 3 завива надясно по ул. „Вардар“. На кръстовището с бул. Русия завива наляво и след това се включва отново в движението на бул. „25-ти Септември“. Спирките, които няма да се обслужват в този часови диапазон са Албенска Добротица, Шуменски Университет, ж.к. Добротица 2, Спортна зала „ Добротица“ и "Хан Аспарух".
Линия 10 – В посока на движение от кв. Рилци към бл.37 кв. „Добротица“ промените на маршрута на движение в посочения часови диапазон са както следва: След спирка Вила ди Полета продължава движението си по бул. „Добруджа“ и завива надясно по ул. „Никола Петков“ кв. Дружба 1,2 и 3 до спирка Албенска Добротица. От там, до края на маршрута, движението е без промяна. Спирките, които няма да се обслужват са Кауфланд, кв. Югоизток, ул. Дунав и паметник "Хан Аспарух".
В посока на движение от бл. 24 А към кв. “Рилци” промените на маршрута на движение са както следва : след спирка Албенска Добротица завива надясно по ул. „Никола Петков“ през кв. Дружба 3,2 и 1 и се включва по бул. „Добруджа“ на спирка „Първомайска“ и от там по бул. „Добруджа“ до ул. „Отец Паисий“, където продължава движението си без промяна. Спирките, които няма да се обслужват, са паметник "Хан Аспарух", Приказките, Магазин Лидл, Кауфланд и Автогара.
 
Снимка:m.netinfo.bg
Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в сряда
Прогноза за времето в сряда
10 200 лева събра благотворителният концерт на Представителна фолклорна танцова студия „Добруджа”, провел се на Игнажден (ВИДЕО)
10 200 лева събра благотворителният концерт на Представителна фолклорна танцова студия „Добруджа”, провел се на Игнажден (ВИДЕО)
Градският транспорт в Добрич с намалено работно време на 31 декември
Градският транспорт в Добрич с намалено работно време на 31 декември
Аварии в системата на ВиК на територията на област Добрич
Аварии в системата на ВиК на територията на област Добрич



Яндекс.Метрика