Членовете на ВСС единодушно си гласували коледни бонуси

13.12.2014 г. 10:14:00 ч.
/ ИА Добруджа
Членовете на ВСС единодушно си гласували коледни бонуси
Членът на ВСС Димитър Узунов обяви, че действително са си гласували коледни бонуси. Решението е било взето единодушно от целия състав на ВСС, уточни той в ефира на Нова телевизия. Новината идва на фона на непрекъснатите оплаквания, че системата е пред фалит и че има съдилища, които не могат да си плащат тока и водата. По думите на Узунов не всички магистрати и служители ще получат суми върху заплатите си. Бонуси няма да получат тези, които са в дисциплинарни производства и тези, за които преките им ръководители преценят, че не са работили достатъчно добре през изтеклата година, добави Узунов.
Според него, раздаването на бонуси в системата не е средство за натиск.
"Бонусите се раздават по строго определени правила, те са публично известни. Бонусите които и съдиите и служителите ще вземат са в размер на 34 % от възнаграждението, което означава, че те ще получат 1/4 от заплатата си, средно ще е около 400 лева", съобщи Узунов. Той подчерта, че това са средства от Фонд работна заплата на базата на заетите щатове. Съдия Узунов се оплака от натиск към системата от страна на политици и на министъра на правосъдието.

Източник:Народно събрание

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика