Начало >Добруджа >Общество

Д-р Георги Желязков ще се опита да върне в МБАЛ-Добрич напуснали медици

19.08.2020 г. 14:36:38 ч.
/
Д-р Георги Желязков ще се опита да върне в МБАЛ-Добрич напуснали медици
В момента най-големият проблем в болницата е свързан с лечението на ковид болни. На първо място задачата ми е да овладеем ситуацията, за да няма смесване на потоци и да успеем да привлечем инфекционисти, които да работят в болницата. Това заяви за радио „Добруджа“ д-р Георги Желязков, който бе назначен за прокурист на МБАЛ-Добрич до избора на нов директор. Той обясни, че в момента  води разговори с директора на РЗИ, за да бъдат изпълнени максимално препоръките за лечение на коронавирусно болни. Потокът от ковид пациенти трябва да бъде отделен и да няма досег с останалите пациенти. Целта е да внесем спокойствие, както сред жителите на града, така сред колегите, каза д-р Желязков. Той заяви, че следващата му задача е да разгледа молбите на всички напуснали лекари и да се опита да ги убеди да се върнат. Ще направим всичко възможно да ги върнем в максимално кратък срок, а от там  нататък, ако е възможно, да се търсят и други кадри, каза д-р Желязков, но призна, че ще бъде изключително трудно.
Д-р Желязков обясни, че кандидатурата му за прокурист на болницата е излъчена от  Министерството на здравеопазването, след като е получила подкрепата на Община Добрич, Областна администрация, БЛС, РЗИ-Добрич и РЗОК.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
27 юни е Световен ден на риболова
27 юни е Световен ден на риболова



Яндекс.Метрика