Начало >Добруджа >Регионални

Д-р Парсек Салбашян вече не управител на МБАЛ-Балчик

23.04.2020 г. 15:51:59 ч.
/
Д-р Парсек Салбашян вече не управител на МБАЛ-Балчик
Д-р Парсек Салбашян бе освободен от длъжността управител на МБАЛ „Балчик“  ЕООД по негово желание. Решението бе гласувано на днешното редовно заседание на Общинския съвет в Балчик. Кметът Николай Ангелов съобщи, че д-р Салбашян е подал задължителното 60-дневно предизвестие на 17 февруари тази година.
Много дебати предизвика отсъствието на Салбашян на днешната сесия, на която трябваше да бъде гласуван годишният финансов отчет на „МБАЛ-Балчик" ЕООД за изминалите три години. Председателят на общинския съвет Николай Колев заяви, че е правил няколко опита да се свърже с д-р Салбашян, но били неуспешни. Съветникът Илиян Станоев настояваше Салбашян да бъде в залата, за да му зададе въпроси, свързани с финансовите отчети. Няма как да се приеме отчет за 100% едно общинско дружество, без ръководителят му да бъде в зала, каза Станоев. Той припомни, че обещанието на Салбашян при встъпването му в длъжност преди 4 години е било, че ще намали разходите на болницата с 200 хиляди, което не се вижда в отчетите. Освен това сме му вдигнали субсидията на година с 300 хиляди лева, добави Атанас Жечев.
За временно изпълняващ длъжността управител на МБАЛ “Балчик” ЕООД до провеждане на конкурс, е назначен д-р Пламен Димитров, дългогодишен анестезиолог в болницата.

Коментирайте
Подобни новини
Ученици представиха християнските традиции в Община Каварна
Ученици представиха християнските традиции в Община Каварна
Пожелания за здраве и берекет от кмета на община Тервел - инж.Симеон Симеонов
Пожелания за здраве и берекет от кмета на община Тервел - инж.Симеон Симеонов
Празнично пожелание от кмета на община Крушари – Илхан Мюстеджеб
Празнично пожелание от кмета на община Крушари – Илхан Мюстеджеб
Коледарски благослов  огласи площада в Генерал Тошево (ВИДЕО)
Коледарски благослов огласи площада в Генерал Тошево (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика