Дамиан Янев: Спортът карате учи на дисциплина, уважение и толерантност (ВИДЕО)

27.06.2025 г. 09:54:26 ч.
/
Дамиан Янев: Спортът карате учи на дисциплина, уважение и толерантност (ВИДЕО)
„Преди всичко искам да благодаря на треньора си Стоян Димов, на моето семейство и съотборници. Много лишения стоят зад успехите, много пот, много усилени тренировки. Изисква се и психическа подготовка.”, сподели за медийна група „Добруджа” Дамиан Янев, който във вторник получи наградата Спортист на Добрич за месец май.  Отличието бе присъдено заради европейската титла в категория „Джуниъри” до 76 килограма в дисциплината Кумите на 15-тото Европейско първенство по Шотокан Карате, организирано от Световната Шотокан Федерация WSF в Търгу Муреш, Румъния.
 
Дамиан добави, че това е неговата единадесета година, откакто се занимава с карате. В началото не е очаквал какви успехи може да постигне. По думите му този спорт учи на дисциплина, на уважение и толерантност.
 
„Поради обстоятелства нямаше как да бъдем картотекирани в отбора, в който тренирах. В Каварна тренирах 10 години. Познавам се с треньора и знам на какво е способен. Това е най-доброто решение, което съм взимал.”, призна състезателят.
 
Дамиан Янев обясни точковата система и допълни, че в първата среща е спечелил с 10:6, а втората 2:0. Освен европейски, той е ставал и четири пъти държавен шампион. „Преди няколко години също съм ставал европейски шампион. Имам няколко вицесветовни титли.” каза Янев, като обяви бъдещите си намерения – след лятната пауза предстоят сериозни състезания, Балканско първенство, както и международни турнири, където спортистът цели добро представяне.
 
За отборната награда, която получи КК „Добруджа”, треньорът Стоян Димов сподели, че се е сформирал страхотен тандем. На същото европейско първенство съставът на добричкия клуб става шампион в дисциплината Отборно Кумите, момчета, джуниъри. На финала те са успели да победят категорично домакините от Румъния.

Репортаж на Кристиян Иванов и Михаил Михов

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
БОКС: Един златен и три сребърни медала за девойките на БК „Моката“ от Държавното в Ботевград (СНИМКИ)
БОКС: Един златен и три сребърни медала за девойките на БК „Моката“ от Държавното в Ботевград (СНИМКИ)
ФУТБОЛ: Добруджа с втора победа в контролите
ФУТБОЛ: Добруджа с втора победа в контролите
Балчик ще бъде домакин на втория кръг от European Match Race Tour
Балчик ще бъде домакин на втория кръг от European Match Race Tour
Следващата цел на Диян Димитров – световен шампион по кикбокс и при мъжете (ВИДЕО)
Следващата цел на Диян Димитров – световен шампион по кикбокс и при мъжете (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика