Даниела Каракашева с бронзов медал при жените на Европейското по канадска борба

14.05.2022 г. 21:13:44 ч.
/
Даниела Каракашева с бронзов медал при жените  на Европейското по канадска борба
Даниела Каракашева спечели втори медал от Европейското първенство по канадска борба, което се проведе в Букурещ. Днес, в последния ден на Европейското, тийнейджърката от Добрич спечели бронзов медал при жените в кат. До 90 кг, на дясна ръка. На първите две места застанаха състезателки от Литва и Молдова. Припомняме, преди 3 дни Даниела стана европейска шампионка при девойките до 18 години, в категория над 70 кг. През миналата година добричлийката стигна до третото място в света при жените.

За радио „Добруджа” нейният треньор и председател на клуб „Хищник” Захари Стоянов, заяви, че е изключително горд с представянето на Даниела, като определи представянето й при жените като геройство.
Самият Стоянов спечели сребърен медал при състезателите с увреждания на горни крайници в кат. над 85 кг.