Данък "уикенд" все пак ще има

17.12.2015 г. 12:50:53 ч.
/
Данък "уикенд" все пак ще има
Отхвърленият от парламента тъй наречен данък "уикенд" все пак ще бъде прокаран от Министерството на финансите. Това става ясно от правилника за приложението на Закона за ДДС, публикуван на правителствения сайт за обществено обсъждане на проекти - strategy.bg, на 15 декември. Вносител на проекта е министърът на финансите Владислав Горанов. На фирмите ще се начислява ДДС върху стоки и услуги, ползвани за лични нужди, пише в правилника. Такива например могат да бъдат автомобили, телефони, офис техника.  От проекта за правилник става ясно, че единственото отпаднало от първоналачната идея е подаването на декларации пред Националната агенция за приходите за точно определени активи, отбелязва в. "Сега".  При покупка на стока фирмите имат право да си възстановят ДДС. Според новите правила, от момента, в който стоките започнат да се ползват и за лични нужди, компанията трябва да започне да връща пропорционално на дела на ползването ДДС в бюджета.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните



Яндекс.Метрика