Начало >Добруджа >Общество

Деца даряват обич и съпричастност на деца

28.02.2020 г. 10:39:46 ч.
/
Деца даряват обич и съпричастност на деца
По случай 1-ви март учениците от IIIг клас в добричкото средно училище „Св. св. Кирил и Методий“ с класен ръководител Лазаринка Лазарова ще гостуват днес в двата центъра за настаняване от семеен тип за деца без увреждания.
Третокласниците на авторитетното училище са подготвили поздрав на малките си приятели и с трепет ще влязат в ролята на сърцати артисти. Облечени в празнични костюми те ще пеят, свирят, рецитират и танцуват, ще разкажат легендата за мартеницата и за българските обичаи, свързани с празника. По традиция чрез малките добротворци Баба Марта ще закичи с мартенички домакините с пожелания да са здрави, румени и засмени. Децата в двата центъра ще бъдат зарадвани и с лакомства, осигурени от отзивчивите родители на третокласниците, които вече неведнъж ги насърчават и подкрепят за ангажиране с благородни и обществено значими каузи.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика