Начало >Добруджа >Общество

Деца от две градини в Добрич изработиха мартеници за Дома за стари хора (ВИДЕО)

22.02.2021 г. 13:04:56 ч.
/
Деца от две градини в Добрич изработиха мартеници за Дома за стари хора (ВИДЕО)
Децата от група „Калинка“ при детска градина „Слънчице“ и от група „Слънчице“ при детска градина „Дора Габе“ изработиха общо 120 мартеници за обитателите и персонала на Дом за стари хора – Добрич. Проектът им е под наслов „Малки деца – добри дела“, а целта му е да зарадва възрастните хора за Баба Марта.

Поради епидемичната обстановка, децата няма да могат да присъстват на връчването на мартениците утре, обясни за медийна група „Добруджа“ учителят в ДГ „Дора Габе“ Красимира Димитрова. Всички участваха с голямо желание в изработването на мартениците и много се постараха, сподели тя.

Децата от група „Слънчице“ са четвърта подготвителна група, на 6-7 години, с учители Красимира Димитрова и Десислава Филипова, а от група „Калинка“ са втора група, 4 и 5-годишни, с учители Мими Йорданова и Мая Скорчева.

Репортаж на Димитър Узунов и Петър Петров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика