Начало >Добруджа >Култура

Деца твориха, вдъхновени от древногръцкото изкуство, като част от кампанията „Бъди здрав“ (ВИДЕО)

04.04.2022 г. 13:11:06 ч.
/
Деца твориха, вдъхновени от древногръцкото изкуство, като част от кампанията „Бъди здрав“ (ВИДЕО)
Творческото занимание в Работилница за въображение в Художествената галерия днес бе на тема „Здрав дух в здраво тяло – спортът в изкуството на Древна Гърция“. То е първото поредица подобни занятия с малчугани, които са част от програмата на традиционната общинска кампания „Бъди здрав“, която се провежда тази седмица в Добрич.

Запознаваме децата с древногръцкото изкуство, като акцентът е духовната и физическата красота и духовното и физическото здраве. В Древна Гърция децата още от 7-годишни са се занимавали със спорт и се е следвал модела за хармония между духовното и физическото. В днешно време често единият аспект от развитието е за сметка на другия, каза Зорица Обретенова - педагог в Художествената галерия. В тази връзка децата направиха апликации с цветна хартия на тема древногръцка керамика, като мотивите, подбрани за украса бяха свързани с различни спортове, уточни педагогът.

В дните до петък в обичайния час – от 10.30 до 11.30 ч. в галерията ще се проведат още работилнички като част от кампанията „Бъди здрав“. Тя е традиционна и целта е гражданите да бъдат мотивирани за здравословен начин на живот, здравословно хранене и движение.

През тази година в „Бъди здрав“ се включват ДКЦ – 1, ДКЦ – 2, детски ясли и градини, училища, Регионална библиотека „Дора Габе“, Художествената галерия, Младежкия център, карате клуб „Самурай“, клуб по борба „Добруджански юнак“. Кулминацията на кампанията ще бъде на 10 април, когато ще се проведе общоградски поход „Лъчи на здравето“.
 
Репортаж на Галина Бозукова и Преслав Димитров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Специална среща със Стоян Варналиев събра любителите на българския фолклор в НЧ „Добруджа 2025“
Специална среща със Стоян Варналиев събра любителите на българския фолклор в НЧ „Добруджа 2025“
Променя се мястото на концерта на Духов оркестър – Добрич, насрочен за 16 юли
Променя се мястото на концерта на Духов оркестър – Добрич, насрочен за 16 юли
Здрава Каменова в "Жена и половина" на 9 юли в  органова зала "Добрич"
Здрава Каменова в "Жена и половина" на 9 юли в органова зала "Добрич"
Марина Константинова представя романа „Историята на Миси“ в Двореца в Балчик (ВИДЕО)
Марина Константинова представя романа „Историята на Миси“ в Двореца в Балчик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика