Депутатите избраха отново Борисов за премиер

07.11.2014 г. 12:43:00 ч.
/ ИА Добруджа
Депутатите избраха отново Борисов за премиер
Народното събрание гласува и одобри за премиер лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Гласуваха 234 народни представители. "За" 149, "против" – 85. Няма въздържали се.
Борисов ще управлява като премиер за втори път, след като официално ГЕРБ и Реформаторският блок подписаха вчера коалиционно споразумение за съставяне на правителство. С АБВ Борисов подписа декларация за партньорство, а Патриотичният фронт декларира готовност за парламентарна подкрепа към новото правителство.
Първото правителство на Бойко Борисов беше избрано на 27 юли 2009 г. Тогава в гласуването взеха участие 240 депутати. От тях 162 народни представители гласуваха "за" кабинета "Борисов", 77 - "против" и 1 въздържал се. На парламентарните избори на 5 юли 2009 г. ГЕРБ спечели 116 депутатски мандата.

Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Черна статистика: Шестима загинали в катастрофи за ден
Черна статистика: Шестима загинали в катастрофи за ден



Яндекс.Метрика