Десетки хиляди протестираха в Лондон срещу Брекзита, расизма и консерваторите

17.07.2016 г. 07:50:31 ч.
/ ИА Добруджа
Десетки хиляди протестираха в Лондон срещу Брекзита, расизма и консерваторите
Десетки хиляди протестираха в източната част на британската столица Лондон срещу Брекзита, строгите икономии, расизма срещу бежанците и управлението на консерваторите в страната, предаде Standart.co.uk. 
Около 10 000 души са взели участие в проявата. 
Те са издигали лозунги с искания да се "реже" от средствата за военни действия, а не да се жертва стандартът на живот на хората. Много от лозугите са били в подкрепа на лидера на лейбъристите Джереми Корбин. 
Те са поискали оставката на Тереза Мей само дни, след като тя пое поста премиер след оставката на предшественика й Дейвид Камерън. 
Един от организаторите на демонстрацията е заявил, че посланието е ясно - Мей не е желана от много хора, както и че на управлението на Торите трябва да се сложи край. 
Много общности са засегнати тежко от управленската програма на консерваторите, каза още той.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика