Начало >Добруджа >Общество

Детелина Симеонова: Има много лостове, чрез които Общината да въздейства на ситуацията в МБАЛ-Добрич

10.08.2020 г. 10:43:39 ч.
/
Детелина Симеонова: Има много лостове, чрез които Общината да въздейства на ситуацията в МБАЛ-Добрич
Болницата е акционерно дружество, но общината има дял. Макар и с малък дял, върху дружеството може да се влияе. Това коментира в ефира на радио „Добруджа“ юристът Детелина Симеонова. Тя е категорична, че има много лостове, чрез които Община Добрич може да въздейства на ситуацията в МБАЛ-Добрич.
Започнаха да се закриват отделение след отделение, а болницата има на влог 5 млн. лева и тези пари могат да бъдат употребени със съгласие на принципала за решаване проблемите на болницата, коментира Симеонова. Тя смята, че относно организацията на работа в болницата, това е въпрос, по който Общината също може да се намеси.
Според Симеонова друг проблем е липсата на контрол по спазване на противоепидемичните мерки. Кметските заповеди са формални, защото след издаването им, всичко приключва, каза Симеонова, като по думите им именно Общината трябва да е инициатор на всички процеси, включително да се обръща към контролните органи.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика